AlbulenaIMPEX ėshtė kompani private dhe importuese e disa firmave botėrore. U themelua ne vitin 1992 qe atėherė filloj punėn  me pakicė si ndėrmarrje private pastaj vazhdoj me rritjen e veprimtarisė se vet ne biznes, ku filloj importimin e mallit nga disa firma botėrore , ku edhe sot vazhdon aktivitetet e saja si firme shume suksesshme .

AlbulenaIMPEX udhėhiqet nga njė staf i pėrgatitur dhe me njė pėrvojė te madhe ne lėmin e biznesit dhe udhėheqjes ne ketė fushe. AlbulenaIMPEX ėshtė pėrfaqėsues zyrtar i mbi 26 Programeve botėrore dhe i mbi 400 artikuj te ndryshėm.